Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

dystans tresc

korzeniowska foto

Dominika  Korzeniowska  ur.  1971. Malarka , projektantka  i ilustratorka . Przez lata zawodowo związana z reklamą. Doktorantka  Warszawskiego  Wydziału  Grafiki  w Pracowni Ilustracji.
Ukończyła  projektowanie  graficzne na  krakowskiej  ASP. W latach  1994/95
otrzymała  stypendium Ministra  Kultury  i Sztuki. W 2000 otrzymała  I Nagrodę  w konkursie  „A to wszystko  jest  poważne” w Neuse  Kunsthouse   Arenshoop (NIEMCY) – prezentując obiekt „Przedwiośnie ” inspirowany  wierszem  poety  J.Bobrowskiego . Na przełomie  2001 i 2002
współpracowała  z projektantem mody – Arkadiuszem , między innymi projektując kostiumy
 do opery  A. Mozarta  -„DON GIOVANN” w  reżyserii  M. Trelińskiego  i scenografii  B. Kudliczki. Projekt powstał dla Opery Narodowej w Warszawie i Opery  w  LA  w Stanach Zjednoczonych.
W 2008 nominowana w konkursie  „Książka  dobrze zaprojektowana  –zacznijmy od dzieci” W Katowicach , za  projekt ilustracji do wiersza  Jana Brzechwy  – „Na Wyspach  Bergamutach” realizowanych w ramach studiów doktorskich w pracowni ilustracji profesora Zygmunta Januszewskiego w Warszawskiej ASP.
Mieszka i pracuje w Warszawie.

  korzeniowska   korzeniowska m
         
         
pusty_paski.jpg