Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

dystans tresc

Eva Bekier jest artystką i obywatelką Europy, tej nowej jednoczącej się Europy. Zanim na dobre nie osiedliła się w Hiszpanii mieszkała w różnych europejskich stolicach i studiowała różne dyscypliny: filologię germańską
i niderlandzką w Berlinie i Lipsku, pracę doktorską z pogranicza historii i socjologii pisała w Warszawie, Utrechcie i Amsterdamie, a konserwację dzieł sztuki ze specjalizacją w malarstwie sztalugowym XVIII wieku, w Madrycie. Malarstwo i rysunek studiowała w pracowni Waldemara Dynermanna w Warszawie (obecnie Pan W. Dynermann  jest wykładowcą na Akademii Sztuk Pięknych w Milwaukee, USA) oraz w Akademii Malarstwa i Rysunku  u Jaime Sáncheza w Madrycie.
W roku 2005 prace Evy Bekier znalazły się w pierwszej dziesiątce dzieł  wyselekcjonowanych przez jury przy Centrum Georges'a Pompidou w Paryżu za oryginalność w treści i w formie.  Prace Evy Bekier znajdują się w prywatnych kolekcjach i galeriach m. in. w Hiszpanii, Niemczech, Austrii i Francji. Jedna z jej prac zdobi luksusowy apartament im. księcia Filipa i księżniczki Letycji w hotelu Oviedo (Asturia, Hiszpania). Inauguracji apartamentu dokonali książę Filip i księżniczka Letycja.
Posługuje się skomplikowaną techniką własną,  w swoich pracach preferuje papier, karton, akryl i ołówek.  
To malarstwo spontaniczne, kierujące się emocjami i wywołujące emocje, dalekie od geometrycznych rygorów czy przemyślanych konstrukcji.
Obrazy Evy Bekier sprawiają wrażenie kompozycji nieskończonych. Rozpływają się we wszystkich kierunkach. Granica obrazu jest czysto umowna. Artystka operuje ograniczona gamą barwną stosując srebrzyste biele, grafitowe szarości, chłodne sinawe błękity i nieliczne akcenty ochry. Monochromatyczne kompozycje buduje pozostawiając delikatną fakturę kolejno nakładanych warstw. 
  bekier 10 03  

bekier 10 01mbekier 10 02mbekier 10 03m

04 m

05 m

06 m

07 m

08 m

09 m

10 m

12 m

13 m

15 m

16 m

         
         
pusty_paski.jpg